15 червня у світі відзначають День захисту літніх людей

День захисту літніх людей відзначається щорічно за рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 2011 року. Дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їх життям.

Водночас Міжнародний день людей похилого віку покликаний має звернути нашу увагу на ту важливу роль, яку відіграють літні люди в житті суспільства, і підвищити обізнаність про позитивні сторони і проблеми старіння в сучасному світі. Тож¸ ми повинні шанувати і відповідально ставитися до стареньких – це запорука і гарантія добробуту для нас для всіх, адже так чи інакше ми станемо на їх місце в наступних роках.

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. В Україні значно зросла частка людей похилого віку. Люди похилого віку завжди відігравали і відіграють значну роль в суспільстві. Вони служать прикладом для молодих, вони є наставниками і хранителями традицій. У той же самий час категорія людей похилого віку – це одна з найбільш уразливих груп населення. Багато літніх людей опиняються за межею бідності, попри те, працювали все своє життя, стають інвалідами або стикаються з дискримінацією. На жаль, літні люди зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут. Унаслідок цього вони не можуть реалізувати свої права повною мірою і внести посильний внесок в культурне, соціально-економічне і політичне життя суспільства.