Біля 500 тис. перселенців живуть в ОРДЛО, але мають українську пенсію, – Резніков

Про це заявив віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Зокрема, він наголосив, що не всі люди зі статусом “внутрішньо переміщений” є переміщеними. Частина українців зі статусом “внутрішньо переміщена особа” (ВПО) живе на непідконтрольній частині Донбасу, отримуючи пенсії від українського уряду.

“Я хотів би підкреслити, що не всі з цих півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб (на жаль, так їх називає закон, але ми завжди між собою щиро говоримо – “вимушено переміщені”, адже люди були змушені тікати від цієї війни) насправді є переміщеними. Точно знаю, що приблизно пів мільйона, давайте дивитися правді в очі, живуть до сьогодні на непідконтрольних територіях. Переважно це пенсіонери”, – сказав він.

Віцепрем’єр підкреслив, що “в жодному разі” не засуджує їх.

“Розумію, що їм ніде тут жити, що хтось ніколи не кине свій будинок, свій город, политий потом, своїх родичів. Мої друзі, ваші колеги з Донецька і Луганська, кажуть про мам і бабусь: “Вона ніколи не переїде”. Так що ця категорія насправді не є ВПО. Юридично – так, практично ж – ні. Ми закриваємо на це очі”, – пояснив Резніков.

За його словами, він згоден, що “держава має платити пенсію всім своїм пенсіонерам, хай де б вони були”.

“Це абсолютно нормальний підхід. Але я зараз змушений виходити з даностей, які є, і змушений їх пріоритезувати. Так ось, із півтора мільйона підшефних нашого міністерства 500 тис. живуть в ОРДЛО і їх цікавить тільки пенсія [від українського уряду]”, – зазначив Резніков.

За його даними, після відновлення роботи закритих через карантин контрольних пунктів в’їзду і виїзду по українські пенсії вирушить 272 тис. осіб.

“Приблизно 3–3,5 млрд грн на місяць становлять планові виплати тим, хто сьогодні перебуває на непідконтрольних територіях”, – стверджує віцепрем’єр-міністр.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Україна припинила соціальні виплати громадянам, які проживають на підконтрольній бойовикам території Донбасу, наприкінці 2014 року. Щоб отримувати пенсії, жителі ОРДЛО мають зареєструватися як переселенці й жити на підконтрольній Україні території.