Більшість українців не відкладають гроші на пенсію

Про це свідчать результати опитування соціологічної компанії Gradus Research.

Серед респондентів 38% не відкладають, але планують це робити, а 31% не відкладають та не планують. Щомісяця відкладають кошти 6,1% опитаних, іноді – 10,8%.

Опитані, які ще не вийшли на пенсію, після виходу на пенсію найчастіше планують жити на пенсію від держави (53%), на заздалегідь відкладені гроші (26%) і на заробітну плату від роботи (22%). 10,9% отримують матеріальну допомогу від дітей та родичів. Дивіденди мають 4,1%, прибуток від бізнесу – 2,7% респондентів.

6% респондентів уже пішли на пенсію. Крім пенсії від держави (52,5%), найпоширенішими джерелами доходу серед них є заробітна плата від роботи (24%) та заздалегідь відкладені гроші (15%).

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети у мобільному додатку Gradus. Онлайн-панель Gradus показує структуру населення міст з кількістю жителів понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Період проведення опитування: 10 листопада 2021 р. Розмір вибірки – 1000 респондентів.