Більшість українців старше 40 років не беруть на роботу через вік

Такі результати опитування соціологів “OLX Робота” серед 8000 кандидатів різного віку.

Як свідчить дослідження, більше половини українців (64%) старше 40 років не могли влаштуватися на роботу через вік.

Соціологи додали, що працівникам після 40 років також відмовляли через бажаний рівень зарплати або недостатній рівень освіти. Втім, молодшим претендентам робота не діставалася найчастіше з тих же причин, а також через відсутність досвіду.

Згідно з дослідженням, 39% учасників старше 40 років вважають свій вік при працевлаштуванні значним мінусом, і тільки 7% бачать в ньому перевагу. Протилежна ситуація з респондентами до 40: ті в своїй більшості (28%) називають свій вік плюсом. Хоча 11% все ж відзначили, що їх сприймають не так серйозно через молодість.

Як з’ясувалося, молодші претенденти знаходять роботу швидше – 41% людей шукають нове місце не більше двох тижнів, але 13% роблять це півроку і навіть більше. 40+ кандидати могли влаштуватися на роботу менш ніж за 14 днів тільки в 29% випадків, а ось 20% шукають роботу понад півроку. Цікаво, що обидві групи респондентів переважно вважають пошук роботи дуже складним.

84% старших працівників важче знайти роботу в своєму населеному пункті, в той час як серед тих, кому до 40, – цей показник склав 79%. При цьому 30% претендентів після 40 і 27% до 40 років впевнені, що можна знайти будь-яке місце з достатнім заробітком і достатньою кваліфікацією.

Торгівля та продаж, а також транспорт / логістика – сфери, де найчастіше намагаються знайти роботу люди, незалежно від віку. Однак на третьому місці серед українців до 40 – бари і ресторани, а для 40+  – виробництво.

Працівники 18-40 років вважають, що в порівнянні зі старшими колегами більш ініціативні, активні і краще орієнтуються в сучасних технологіях. А ось люди від 40 років назвали своїми перевагами більш відповідальний підхід до роботи, зацікавленість в довгостроковому працевлаштуванні і наявність великих знань і досвіду.

У OLX Робота відзначають, що незважаючи на зміни в світі в епоху нової реальності, проблема вікової дискримінації продовжує існувати. Але є і позитивна тенденція – за останні роки можна спостерігати наявність пропозицій для людей різного віку, в тому числі в сегменті робочих спеціальностей.

“Це стосується і формату віддаленої роботи. За даними березневої аналітики, протягом карантину, роботодавці шукають водіїв, продавців, вантажників. Опитування показало, що ринок пропонує вакансії в тих сферах, де саме і намагаються знайти роботу претенденти різного віку”, – розповіла керівник напрямки OLX Робота Марія Абдулліна.