ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР
ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Борна кислота для полуниці

Якщо у вас є грядка полуниці, тоді візьміть на замітку такий спосіб поліпшити її врожайність.

Більшість городників чомусь часто ігнорує підживлення полуниці в період цвітіння. Але це дуже важливо, тому що саме тоді їй потрібні додаткові сили для зростання і розвитку. Тому сьогодні ми звернемо вашу увагу на таке підживлення і розповімо, як це можна зробити за допомогою борної кислоти.

Навіщо підживлювати?

У період цвітіння полуниця активно розвивається і потребує особливої уваги, догляду і турботи. Крім того, якщо полуниці давати підживлення під час цвітіння, то високий урожай великих і смачних ягід гарантований, адже саме в цей період у кущиків найбільша сприйнятливість до добрив. Всі добрива потрібно вносити тільки в розведеному вигляді, суворо дотримуючись пропорцій.

Існує велика кількість спеціальних мінеральних добрив, але досі популярністю користуються й народні засоби, такі як зола, борна кислота, гній, трав’яні настої, йод, курячий послід. У період цвітіння полуницю краще удобрювати все ж органікою, аби небажана «хімія» не накопичувалася в ягодах.

Добрива потрібно вносити у вологий грунт — після рясного дощу або поливу і в світлий період доби.

Покращуємо живлення

Борна кислота — це антисептичний засіб, який продається в аптеці у вигляді розчину або порошку. Вона як добриво сприяє постачанню до коренів кисню, покращує обмінні процеси і підвищує якість проникнення калію з грунту в усі волокна рослини.

Для підживлення полуниці беруть 1 г борної кислоти і 1 г перманганату калію на 10 л води. Цим розчином потрібно поливати рослини тільки на початку цвітіння або вже після того, як вони відплодоносили.

Також ефективний рецепт такого кореневого підживлення: 2 г борної кислоти, 2 г марганцівки і 1 склянку попелу розчиняють у 10 літрах води — воно має подвійний ефект, оскільки зола — це органічне калійно-фосфатне добриво.

Можна використовувати для поливу і чистий розчин борної кислоти, без додавання допоміжних інгредієнтів. Для цього потрібно взяти 1 пакетик аптечної борної кислоти (10 г) і розвести в 30 літрах води. Поливати полуницю таким добривом краще на нижнє листя.

При цьому воду потрібно використовувати не хлоровану, крім того, необхідно ретельно дотримуватися дозувань, щоб не нашкодити рослині.