Гр. К., який отримує пенсію по ІІІ групі інвалідності у розмірі відшкодування фактичних збитків (60 процентів втрати працездатності), призначену відповідно до статті 54 Закону 796, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 851 з 01.10.2017 проведено перерахунок пенсії як особі, що брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби та у зв’язку з цим визнана особою з інвалідністю. При визначенні середньомісячного заробітку застосовано коефіцієнт заробітної плати 3,56956 (з розрахунку мінімальної заробітної плати на 01.01.2017). 22.05.2018 гр. К. встановлено ІІ групу інвалідності, захворювання пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС (80 відсотків втрати працездатності). Чи переглядається при проведенні перерахунку в разі зміни групи інвалідності з ІІІ на ІІ з 22.05.2018 коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії (з 3,56956 на 2,96727)?

При зміні групи інвалідності з III на II обчислення розміру державної пенсії гр. К. проводиться з урахуванням нового відсотка втрати працездатності. При цьому коефіцієнт заробітної плати не змінюється.

Гр. Б., 22.11.1963 р. н., 02.11.2018 звернувся за призначенням пенсії зі зниженням пенсійного віку згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсію призначено з 23.11.2018. Страховий стаж враховано по 30.09.2018, оскільки на дату звернення в системі персоніфікованого обліку була наявна інформація про нараховану заробітну плату та сплату страхових внесків по 30.09.2018. Інформація про нараховану заробітну плату та сплату страхових внесків за жовтень 2018 надійшла до системи персоніфікованого обліку 26.11.2018, тобто після призначення пенсії. Чи можна за таких обставин провести перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу по жовтень 2018 року з дати призначення пенсії?

Пунктом 4.3 розділу ІV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що за наявності документів, необхідних, зокрема, для призначення пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу 2 підпункту 3 пункту 4.2 розділу ІV), орган, що призначає...

Гр. Л., 04.03.1965 р.н., звернулася з заявою про призначення пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон 796) та надала довідку про проживання на території радіоактивного забруднення, де зазначено, що заявниця проживала та була зареєстрована в с. Розважів Іванківського району Київської області з 23.03.1987 по 14.11.2003 (зона посиленого радіоекологічного контролю). З якого часу та за наявності якої тривалості страхового стажу заявниця набуде право на призначення пенсії за віком?

Згідно зі статтею 55 Закону 796 особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються зі зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону 1058, за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу. Особи, які постійно проживали або...

Чи передбачено в чинному законодавстві зарахування до страхового стажу батьків часу догляду за дитиною, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи?

Якщо батьки доглядали за дитиною, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, до 1 січня 2004 року, до страхового стажу одного з батьків, який не працював і доглядав таку дитину до досягнення нею 12-річного віку, період догляду буде зараховано до страхового стажу (стаття 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які...

Мій чоловік працював вахтовим методом у Чорнобилі з жовтня 1986 року протягом 12 місяців. Захворів. Його хворобу пов’язали з Чорнобильською катастрофою і встановили II групу інвалідності пожиттєво (категорія 1). Чи має розмір його пенсії з 1 липня становити 525% прожиткового мінімуму?

Пенсійна виплата в розмірі 525% прожиткового мінімуму справді існує, але її з 1 липня 2019 року передбачено для осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи (постанова КМУ від 28.07.2010 № 656 зі змінами). Оскільки Ваш чоловік брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС як працівник підприємства і його не...