Хочу оформити заповіт на житловий будинок, який мені належить, на свого рідного сина. Що для цього треба зробити? Яка процедура оформлення? Куди потрібно звертатися?

Щоб оформити заповіт, Вам потрібно звернутися до будь-якого нотаріуса (державного чи приватного). Краще, якщо Ви це зробите за місцем свого проживання або за місцем перебування спадкового майна. Якщо Ви не зможете прийти в нотаріальну контору через похилий вік або поганий стан здоров’я, є можливість викликати нотаріуса додому, однак ця послуга...

Помер мій рідний брат. Чи маю я право на якусь частку спадщини?

Спадкування — це перехід спадщини від фізичної особи, яка померла, — спадкодавця до інших осіб — спадкоємців. У чинному законодавстві України передбачено два види спадкування: — за заповітом (особистим розпорядженням фізичної особи на випадок своєї смерті); — за законом. Спадкування за законом відбувається за певною чергою. Перша черга — діти...

Чи можуть діти успадкувати право померлих батьків на одержання пенсії, а також право на одержання дивідендів від участі в акціонерному товаристві?

Відповідно до статті 1219 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) до складу спадщини не входять права та обов’язки, що нерозривно пов’язані з особою спадкодавця, зокрема: особисті немайнові права; право на участь у товариствах і право членства в об’єднаннях громадян, якщо інше не визначено законом або їх установчими документами; право на...

Чула, що можна написати секретний заповіт. Як це зробити?

Згідно з Цивільним кодексом України секретним є заповіт, який нотаріус посвідчує без ознайомлення з його змістом. Тобто про те, що написано в документі, знає тільки заповідач. Секретний заповіт подають нотаріусу в запечатаному конверті. На конверті обов'язково має бути підпис заповідача. Після того як конверт із заповітом передано нотаріусу, він також...

Після смерті моєї бабусі два роки тому дідусь, із яким вони прожили разом багато часу, так і не звернувся до нотаріуса щодо прийняття спадщини. Чи можливо це зробити нині і які саме документи потрібно надати?

Відповідно до частини третьої статті 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї (так зване автоматичне прийняття спадщини). Тобто закон не вимагає від особи, яка постійно проживала...

Ми з чоловіком перебували в шлюбі, маємо сина. П’ять років тому чоловік пішов із дому й не повернувся. За рішенням суду його нещодавно було визнано безвісно відсутнім. Наразі з’ясувалося, що чоловік має земельну ділянку, про яку я не знала, та оформити спадщину ми не можемо. Чи можливо визнати чоловіка померлим і як це зробити?

Фізичну особу може бути оголошено судом померлою, якщо в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років. Якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, — протягом шести місяців. За можливості вважати фізичну...