Я на пенсії з 04.01.2017. Працюю підприємцем. Сплачую єдиний внесок із суми, у 10 разів більшої за мінімальну зарплату. Під час призначення пенсії коефіцієнт заробітку за період із 1983—1987 і з 01.07.2000 по грудень 2016-го становив 2. За 2017—2019 роки коефіцієнт заробітку 5. Чи буде під час перерахунку пенсії через два роки після її призначення враховано заробіток лише за 2 роки — 2017—2019? Як збільшиться розмір моєї пенсії 2020 року?

Розмір пенсії за віком визначається за нормами статті 27 і з урахуванням норм статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) і залежить від тривалості страхового стажу особи, величини її заробітку, з якого було сплачено страхові внески (коефіцієнтів страхового стажу та заробітку) і часу виходу...

На пенсію вийшла 2011 року. З 2017-го пішла працювати, маю страховий стаж понад 40 років. Заробітна плата, з якої сплачуються страхові внески, за останній час роботи значно зросла. Чи маю я право на перерахунок пенсії з урахуванням нинішнього розміру заробітної плати?

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) визначено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжує працювати. Кожні два роки пенсіонери, які працюють, зверталися в територіальні управління Фонду з відповідною заявою. Законом України «Про внесення змін до деяких...

Із серпня 2006 року мені призначено пенсію за віком з урахуванням страхового стажу 37 років 2 місяці 1 день (зокрема періодів одержання допомоги у зв’язку з безробіттям з 09.02.2003 по 30.07.2003, із 30.08.2003 по 05.11.2003, із 22.11.2004 по 17.08.2006), заробіток для обчислення пенсії враховано за період із березня 1989-го по лютий 1994-го та із серпня 2001-го по вересень 2006-го без урахування періоду отримання допомоги у зв’язку з безробіттям. У жовтні 2018 року я звернувся за пере¬рахунком пенсії відповідно до частини чет¬вертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням набутих 18 місяців страхового стажу (з березня 2017-го по вересень 2018 року). Чи враховують мінімальну зар¬плату за періоди отримання допомоги у зв’язку з безробіттям для обчислення заробітку під час такого перерахунку?

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) встановлено порядок проведення перерахунку пенсій у разі, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії продовжує працювати. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до ­цієї статті, здійснюється не раніше за день, що настає...