У 52 роки я достроково вийшла на пенсію, як мати загиблого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в АТО. Одночасно я звернулася із заявою за призначенням мені пенсії за особливі заслуги перед Україною ( мого сина посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня). Чи маю я право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною за померлого сина?

Статтею 6 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі – Закон 1767) визначено право на пенсію за особливі заслуги в разі втрати годувальника для непрацездатних членів сім’ї, зазначених у статті 36 Закону 1058. Відповідно  до  статті  36 Закону 1058  непрацездатними членами сім’ї вважаються, зокрема, мати, якщо вона...

Чи зараховується жінці до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, період роботи на посаді артистки танцювальної групи Заслуженого народного хору в обласній філармонії, згодом перейменованого в Комунальний заклад культури «Заслужений академічний народний хор» обласної ради?

Відповідно до частини 4 статті 114 Закону 1058 право на пенсію за вислугу років мають артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за наявності стажу творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та у порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Переліком посад артистів театрально-концертних та інших...

Чи зараховується час роботи бортпровідників у пільговий стаж за Списком № 1?

Згідно з пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, під час визначення права на пенсію за віком...

Я маю 5 років 6 місяців стажу роботи шахтарем-прохідником і підземним електрослюсарем. Окрім цього, 1 рік 6 місяців навчався в гірничому училищі. Чи зараховується час навчання в училищі в підземний стаж?

Статтею 114 Закону України «Про за­галь­нообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) передбачено право для працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) із видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії,...

Чи зарахують мені до пільгового стажу за Списком № 2 періоди роботи в 1994—1995 роках, якщо через скрутне фінансово-економічне становище, що склалося на підприємстві з незалежних від нього причин, атестацію на підприємстві своєчасно не було проведено?

З огляду на положення пунктів 1, 2 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці...

Упродовж січня—квітня 2019 року працювала на підприємстві, яке не виплачувало зарплату і, відповідно, не сплачувало внесків за найманих працівників. Чи буде зараховано цей період роботи до мого страхового стажу?

Право на одержання соціальних виплат після досягнення пенсійного віку безпосередньо залежить від тривалості набутого страхового стажу і розміру офіційної заробітної плати. Відповідно до вимог чинного законодавства до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди роботи, за які повністю сплачено страховий (єдиний) внесок у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний внесок...