Пенсії на карантині

Уряд постановою від 17.06.2020 № 500 продовжив дію карантину до 31 липня. А це означає, що фізичний доступ українців до отримання певних адмінпослуг усе ще обмежено. А що з пенсіями в цей період? Чи призначають їх? І з якого строку, якщо людина звернулася пізніше через неможливість доїхати до Пенсійного фонду,...

Я жінка 13.06.1958 р.н. Не працюю, страхового стажу не маю. 18.01.2018 я звернулась за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника як дружина померлого чоловіка. Чи маю я право на таку пенсію?

Зважаючи на внесені Законом 2148 зміни до Закону 1058, право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника має дружина, яка є непрацездатною. Якщо вона не є особою з інвалідністю, то до категорії непрацездатних вона відноситиметься після досягнення пенсійного віку, який визначається залежно від тривалості страхового стажу. Отже, Ви не маєте...

Я жінка 05.02.1960 р.н., отримую пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням страхового стажу 19 років 6 місяців. З моменту аварії по даний час проживаю в зоні посиленого радіологічного контролю. Чи маю я право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо з відповідною заявою я звернулась 14.10.2019?

Право на пенсію у зв’язку з  втратою годувальника мають непрацездатні члени сім’ї, зокрема дружини, якщо вони досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону 1058, або є особами з інвалідністю. Пенсійний вік відповідно до статті 26 Закону 1058 визначається залежно від набутого особою відповідного страхового стажу (58 років 6 міс., 60,...

Чи маю я право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника? Я жінка, 01.12.1953 р.н., отримую пенсію за віком з 01.12.2008 та маю 10 років страхового стажу.

Відповідно до частини першої статті 36 Закону 1058 пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні. При цьому у частині другій статті 36 Закону 1058 визначено, що непрацездатними членами сім'ї вважаються дружина, мати, якщо вони досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26...

Я жінка, 05.10.1959 р.н., звернулася за призначенням пенсії за віком 05.04.2018. Чи маю я право на підвищення розміру пенсії за більш пізній вихід на пенсію відповідно до частини третьої статті 29 Закону 1058, якщо в період з 21.07.2010 по 31.07.2011 отримувала пенсію по інвалідності ІІІ групи загального захворювання?

Відповідно до частини третьої статті 29 Закону 1058 жінки, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, мають право на підвищення розміру пенсії за більш пізній вихід на пенсію лише за умови, що до цього їм не призначалася будь-яка пенсія. Оскільки Ви раніше вже отримували пенсію по інвалідності ІІІ...

Я у листопаді 2019 року досяг віку 60 років і звернувся в грудні 2019 за переведенням з пенсії по інвалідності на пенсію за віком. На час оформлення пенсії по інвалідності мав 15 років стажу, але після призначення я продовжував працювати і набув 11 років страхового стажу. Чи маю я право перейти з пенсії по інвалідності на пенсію за віком за матеріалами пенсійної справи, з урахуванням страхового стажу і заробітної плати, набутих після призначення пенсії?

Ви, як чоловік, якому в листопаді 2019 року виповнилося 60 років та який у грудні 2019 звернувся за переведенням з пенсії по інвалідності, що обчислена з урахуванням страхового стажу тривалістю 15 років, на пенсію за віком з урахуванням 11 років страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії по...