Якого типу наша бабуся?

Усі бабусі люблять онуків і хочуть бути корисними. А діти їм дякують… і дорікають! Чи можна знайти спільну мову? Безумовно! Про те, як можна зробити взаємини комфортнішими для всіх членів родини, розповідає наш консультант – дитячий і сімейний психолог, керівниця центру «МамаПрофі» Юлія Сидорова. «Авторитетна» бабуся «Я краще знаю!» –...

Півроку тому ми з чоловіком потрапили в ДТП, внаслідок якої я отримала інвалідність ІІІ групи, а чоловік легкі ушкодження. Нині я потребую реабілітації, а мій чоловік не хоче фінансово допомогти мені, та ще й подав позов на розлучення. Я не працюю і не маю інших доходів, окрім допомоги з інвалідності. Чи може закон захистити мої інтереси?

Процес перебування в шлюбі є добровільним, тому ваш чоловік має законне право звернутися в суд з позовом про розірвання шлюбу. Водночас варто пам’ятати, що подружжя має рівні права та обов’язки, які вони набувають після реєстрації шлюбу. Відповідно до Сімейного кодексу України (далі — СК України) подружжя має матеріально підтримувати одне одного....

Помер мій рідний брат. Чи маю я право на якусь частку спадщини?

Спадкування — це перехід спадщини від фізичної особи, яка померла, — спадкодавця до інших осіб — спадкоємців. У чинному законодавстві України передбачено два види спадкування: — за заповітом (особистим розпорядженням фізичної особи на випадок своєї смерті); — за законом. Спадкування за законом відбувається за певною чергою. Перша черга — діти...

Як виписати через суд із мого домоволодіння колишню невістку та її доньку, оскільки добровільно знятися з реєстрації вони не бажають?

Відповідно до Цивільного кодексу України власник житла може в судовому порядку довести, що колишній член сім’ї відсутній за місцем реєстрації без поважних причин понад один рік. Суд може винести рішення про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, що буде підставою для зняття з реєстрації. Член сім’ї власника...

Я хочу продати свою частину будинку, однак брат не дає згоди на продаж 1/10 частини цього будинку, що належить йому. Він зареєстрований і проживає за іншою адресою. Чи можу я в судовому порядку змусити брата продати його частку разом із моєю, надавши йому грошову компенсацію?

Законодавство України не передбачає примушення одного із співвласників до продажу ­своєї частини будинку. Ваш брат як власник будинку має прийняти самостійне й добровільне рішення про відчуження своєї частини будинку (продажу, дарування тощо). Відповідно до статті 365 Цивільного кодексу України право особи на частку у спільному майні може бути припинено за рішенням суду...

Одержую аліменти на двох дітей у розмірі 33% від доходу чоловіка, який є пенсіонером УМВС. Старшій дитині виповнюється 18 років. Чи можу я подати позов на продовження виплати, якщо дитина є студентом університету денної форми навчання? Чи треба подавати позов про стягнення аліментів на меншу дитину?

Відповідно до статті 198 Сімейного кодексу України (далі — Кодекс) батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних доньку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть надавати таку матеріальну допомогу. Відповідно до частини першої статті 199 Кодексу, якщо повнолітні донька, син продовжують навчання і у зв’язку із цим потребують матеріальної допомоги,...