Про відмову у працевлаштуванні особи з інвалідністю

У якому разі особі з інвалідністю може бути відмовлено в працевлаштуванні? Згідно зі статтею 17 Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з...

Про збереження трудової книжки працівника

Чи має право фізична особа — підприємець зберігати трудову книжку працівника? Відповідно до пункту 2.21 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 за № 58, зареєстрованого в Мін’юсті 17.08.1993 за № 110 (зі змінами), трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору...

Індексація заробітку

Допоможіть, будь ласка, розібратися з таким питанням. У березні 2020 року я стала до роботи після відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Як у такому разі визначається базовий місяць для проведення індексації заробітку? Відповідно до положень пункту 10-2 Порядку проведення індексації грошових...

Працюю сільським головою. Чи можу я за рік взяти кілька невикористаних відпусток та чи буде мені виплачено при цьому матеріальну і соціальну допомогу?

Сільський голова має право на щорічну відпустку з виплатою допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу (стаття 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»). Що стосується матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, то обов’язковість її виплати не встановлено в законодавстві. Фінансування виплати матеріальної допомоги здійснюється за рахунок коштів...

Я перебуваю у відпустці для догляду за дитиною до шести років. Чи зберігається за мною робоче місце?

Право на відпочинок усім працівникам гарантовано статтею 45 Конституції України, КЗпП України, Законом України «Про відпустки» та іншими нормативно-правовими актами України. Згідно зі статтею 2 Закону «Про відпустки» право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Право жінки...

Чи мають право пенсіонери, які працюють, на відпустку за власний рахунок?

Пенсіонери, які працюють, мають право на відпустку без збереження заробітної плати. Згідно з листом Мінсоцполітики від 25.06.2019 № 739/0/204-19 відпустка надається щороку тривалістю до 30 календаних днів. Згідно зі статтею 26 Закону України «Про відпустки» працівникові може надаватися відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин...