Чи зараховують до страхового стажу при призначенні пенсії час проживання дружини з чоловіком-військовослужбовцем у місцевостях, де не було можливості працювати за спеціальністю?

У статті 11 Закону України «Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) визначено коло осіб, які є застрахованими, а у статті 14 Закону встановлено, хто є страхувальниками щодо застрахованих осіб. Дружини військовослужбовців (якщо вони не працюють) не є застрахованими, тому ці періоди після 01.01.2004 не зараховують до страхового стажу...

Як зараховується до мого страхового стажу період роботи з 1974 року в колгоспі, який у 1992 році перейменований на колективне сільськогосподарське підприємство (КСП), а у 2000 – у сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК), якщо в моїй трудовій книжці за всі періоди зазначена фактична тривалість роботи та встановлений мінімум трудової участі?

Відповідно до частини 4 статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності Законом 1058, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше,...

Чи має право застрахована особа здійснити доплату до мінімального страхового внеску за окремі місяці роботи, якщо за даними системи персоніфікованого обліку за ці періоди відсутня сплата страхових внесків?

Згідно з абзацом другим частини 3 статті 24 Закону 1058, якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, менша,  ніж  мінімальний  страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати до суми...

Чи буде мені враховано повний місяць страхового стажу у разі здійснення доплати до суми мінімального страхового внеску при визначені права на призначення грошової допомоги, в тому числі якщо таку доплату проведено після мого звернення за призначенням пенсії?

Згідно з пунктом 71 Прикінцевих положень Закону 1058 право на виплату грошової допомоги мають особи, зокрема, за наявності відповідного страхового стажу на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»–«ж» статті 55 Закону 1788. Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на...

Я батько дитини 15.11.1996 р.н., потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи. З 1996 по 2008 рік я не працював і здійснював догляд за дитиною, до досягнення нею віку 12 років. Чи зарахують до мого страхового стажу цей період догляду, якщо мати потерпілої дитини за призначенням пенсії не зверталась і, відповідно, не скористалась зазначеною пільгою?

Відповідно до статті 24 Закону «про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058 страховий стаж, набутий до 01.01.2004, обчислюється за раніше чинним законодавством, а з 01.01.2004 – за даними системи персоніфікованого обліку. Пунктом 13 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон...

Який порядок зарахування до стажу роботи періодів перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням?

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) в редакції, чинній до 01.10.2017, час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховувався до страхового стажу для призначення пенсії за віком та до стажу роботи з шкідливими умовами,...