Я батько дитини 15.11.1996 р.н., потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи. З 1996 по 2008 рік я не працював і здійснював догляд за дитиною, до досягнення нею віку 12 років. Чи зарахують до мого страхового стажу цей період догляду, якщо мати потерпілої дитини за призначенням пенсії не зверталась і, відповідно, не скористалась зазначеною пільгою?

Відповідно до статті 24 Закону «про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058 страховий стаж, набутий до 01.01.2004, обчислюється за раніше чинним законодавством, а з 01.01.2004 – за даними системи персоніфікованого обліку. Пунктом 13 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон...

Який порядок зарахування до стажу роботи періодів перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням?

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) в редакції, чинній до 01.10.2017, час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховувався до страхового стажу для призначення пенсії за віком та до стажу роботи з шкідливими умовами,...

Який період отримання допомоги по безробіттю буде зараховано до мого страхового стажу, якщо згідно з записами в трудовій книжці зазначено, що період отримання мною допомоги по безробіттю тривав з 08.01.1999 по 06.07.1999, а у довідці центру зайнятості зазначено період перебування на обліку з 08.10.1998 по 06.07.1999?

Страховий стаж за періоди до 01.01.2004 обчислюється на підставі документів та в порядку, визначеному Законом України «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон 1788). Відповідно до статті 56 Закону 1788 до стажу зараховується період одержання допомоги по безробіттю. Період отримання допомоги по безробіттю підтверджується до 01 січня 2010 року на підставі...

Які вимоги застосовуються до завірення печаткою документів, що подаються для підтвердження трудової діяльності?

Відповідно до частин першої та третьої статті 581 Господарського кодексу України (в редакції, чинній з 19.07.2017, далі – Кодекс) суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим. Пунктом 23 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або...