ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР
ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Чи треба боятися червоних родимок?

У більшості випадків червоні родимки — це доброякісні судинні утворення, по-науковому гемангіоми. Самі по собі вони не є небезпечними, і за бажання їх можна видалити.

Родимки входять у список того, що хвилює людей особливо сильно. У когось їх з народження лише кілька, а в когось нові родимки утворюються щороку. Ці утворення викликають побоювання, особливо тоді, коли вони червоного кольору. Утім, лікарі авторитетно заявили про те, що червоні родимки не завдають шкоди організму, є нешкідливими й не перетворюються на меланому. Лікарі мають кілька гіпотез щодо того, як і чому з’являються такі родимки. У будь-якому разі їх наявність не означає проблем зі здоров’ям. Достатньо знати, що найчастіше вони з’являються після тридцяти років. Їх кількість може збільшуватися з віком, і це нормально. Нерідко в дорослих людей у період гормональних змін тіло покривається червоними родимками. Деякі лікарі вважають, що поява таких родимок пов’язана зі збоєм у роботі шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози.

Єдина порада, якою медики можуть поділитися з людьми, що мають на тілі багато червоних родимок, — це утриматися від засмаги й тривалого перебування без захисних засобів під прямими променями сонця. А тим, кому родимки все-таки не дають спокою, лікарі радять робити обстеження і дерматоскопію як мінімум раз на рік. Виявити рак шкіри на ранній стадії доволі легко, однак наявність родимок зовсім не означає, що він з’явився. Звернутися до онколога треба в тому разі, якщо ви помітили збільшення меж родимки, зміну її кольору. Також потрібно якомога швидше записатися на консультацію, якщо утворення свербить, кровоточить і має ознаки запалення.