Чи виплачується допомога матері-одиначці, якщо вона вийшла заміж?

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на фінансову допомогу на дітей самотнім матерям 2019 року мають: самотні матері (не одружені); самотні усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження (усиновлення), виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації у визначеному законодавством порядку немає запису про батька (матір) або запис про батька (матір) зроблено за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини; мати (батько) дітей у разі смерті другого з батьків (за умови неотримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника або соціальної пенсії).

Соціальна допомога матері-одиначці призначається за наявності виписки з РАГСу із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України або за наявності свідоцтва про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, яке не містить відомостей про батька.

Жінки, що мають дітей від чоловіка, з яким вони не перебували й не перебувають у зареєстрованому шлюбі, але з яким ведуть спільне господарство, разом живуть і виховують дітей, не мають права на одержання фінансової допомоги, що призначається на дитину самотнім матерям.

Якщо самотня мати, самотній батько, усиновитель, удова або вдівець зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на одержання державної грошової допомоги на дітей, котрі народилися або всиновлені до шлюбу, за умови, що дітей не всиновив чоловік (дружина).