ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР
ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Коли гикавка небезпечна

У більшості випадків гикавка не становить небезпеки для людини, але іноді цей симптом свідчить про те, що варто терміново звернутися до лікаря.

«Гикаєш? Значить, тебе згадують!» — напевно багато хто чув цю фразу від бабусь чи батьків. Однак, можливо, це організм сповіщає про серйозніші проблеми? «Кур’єр» з’ясував, за яких обставин гикавка має викликати занепокоєння.

Неполадки з діафрагмою

Гикавка — це мимовільні скорочення діафрагми, великого м’яза, що розділяє грудну й черевну порожнини. Діафрагма потрібна для нормального дихання, а управляє нею мозок. Однак іноді діафрагма починає «барахлити», через що починається гикавка.

Найчастіше мимовільні скорочення діафрагми спричиняють зовнішні чинники. Наприклад, переохолодження, стрес, вживання їжі великими шматками чи ковтками, харчування всухомʼятку й на бігу. У такому разі причин для занепокоєння немає. Однак якщо гикавка триває доволі довго, це привід для занепокоєння.

Тривога!

Нерідко за допомогою гикавки організм сигналізує про запалення в черевній порожнині або запалення легень. Іноді гикавка, що довго не припиняється, може свідчити про рак легень або печінки. Якщо спазми діафрагми супроводжуються прискореним серцебиттям, це може свідчити про наявність грижі стравохідного отвору діафрагми. Крім цього, часом гикавка виникає під час інфаркту міокарда й деяких інфекційних захворювань. Нарешті, тривала гикавка, за якої звичайні засоби самодопомоги неефективні, може бути симптомом патологічної алкогольної чи наркотичної інтоксикації, енцефаліту, міжхребцевої грижі шийного відділу хребта, черепно-мозкової травми, інсульту, пухлини задньої черепної ямки, шиї, шлунка. Памʼятайте: гикавка, що не припиняється протягом двох і більше годин, є показанням до госпіталізації.

*************

Оце так!

В американця Чарльза Осборна напад гикавки тривав 68 років! Він навіть потрапив у Книгу рекордів Гіннесса як людина з найтривалішою гикавкою. Чарльз почав гикати 1922 року: напад почався тоді, коли він різав свиню, і тривав до 1990 року. За цей час чоловік гикнув близько 715 мільйонів разів. Лікуванню гикавка не піддалася, однак це не завадило Осборну вести звичний спосіб життя, він одружився й обзавівся дітьми.