ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Красива й корисна

Троянда — одна з найкрасивіших рослин у світі, тому люди здавна вірили, що її пелюстки здатні дарувати молодість і красу.

Лікувальні властивості троянд відомі з прадавніх часів. Дотепер дійшли розповіді про те, що єгипетська цариця Клеопатра любила приймати ванни з молоком і пелюстками троянд. Така процедура називається «ванна краси». Для цього потрібні 1 л молока, чашка меду і 2 ст. ложки трояндової олії. Ванна робить шкіру ніжною і сяючою, крім того, аромат троянди заспокоює нервову систему.

Трояндова вода. У косметології троянда та її пелюстки посідають особливе місце. Красуні завжди застосовували трояндову воду для догляду за ніжною шкірою обличчя. Щоб отримати її, потрібно залити трояндові пелюстки водою і нагріти на повільному вогні. Продукт вважають готовим, коли пелюстки віддадуть свій колір і стануть прозорими. Зберігати його краще в холодильнику. Трояндова вода — справжня знахідка для шкіри, що старіє. Для профілактики старіння треба щоранку притирати обличчя і шию кубиком льоду з пелюсток троянди. Також трояндову воду можна додавати в маски для обличчя або крем. Зволожувальну маску готують так: 1 ст. ложку свіжого огіркового соку змішують з 1 ст. ложкою вершків, потім додають 2 ст. ложки трояндової води. Маску накладають на обличчя товстим шаром на 20 хвилин. Якщо робити це регулярно, шкіра стає оксамитовою, наповнюється вітамінами, зволожується.

Вітамінний коктейль. Троянду здавна використовували для лікування шкірних захворювань. Її пелюстки мають бактерицидні властивості, їх можна застосовувати зовнішньо у разі невеликих ран. Порошок із пелюсток троянд використовують за стоматитів, захворювань ясен. Окрім того, у трояндових пелюстках міститься багато корисних речовин, таких як вітамін С, вітаміни групи В, каротин, кальцій, залізо, завдяки чому вони чинять благотворний вплив на імунітет, серцево-судинну і кровоносну системи. А варення з пелюсток троянд — дуже смачні ласощі! — радять вживати у разі ангіни та застудних захворювань.