ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Квітка, що дарує свято й здоров’я

Пуансеттія червона стала беззмінним різдвяним талісманом для християн в усьому світі

Віфлеємська зірка, квітка різдвяної ночі, молочай прекрасний — як тільки не називають пуансеттію. Але зміст залишається той самий — рослина створює атмосферу свята посеред довгих, темних і нудних зимових днів. А чи знаєте ви, що різдвяна квітка корисна також і з медичної точки зору.

Проти бородавок

Здавна пуансеттію використовували як ліки від багатьох недуг. Її, наприклад, уважали найефективнішим засобом лікування шкірних захворювань. Соком, що виділявся із зірваного листочка молочаю прекрасного, натирали місця укусів отруйних комах, зводили бородавки й папіломи, лікували трофічні виразки, знімали набряки, позбувалися сверблячки й корости. Хочете позбутися ненависної бородавки? Візьміть шматочок пластиру, виріжте в центрі отвір за розміром бородавки. Накладіть пластир на вражену ділянку шкіри так, щоб бородавка потрапила в отвір.

Відірвіть гілочку або листочок з кущика пуансеттії, розімніть його, щоб виділився молочний сік і обмастіть бородавку. Тривалість процедури залежить від чутливості шкіри. Якщо відчуваєте печіння, то негайно змивайте рідину. Повторюйте обробку один раз на день упродовж тижня. Бородавка повинна відпасти.

Корисні компреси

Традиція лікуватися соком листя пуансеттії дотепер збереглася серед мексиканських селян. Археологічні джерела підтверджують, що подібний підхід був і в прадавніх ацтеків. З листя шляхом спеціальної обробки вони робили лікарські засоби, що ефективно допомагають проти багатьох недуг.

Встановлено, що розім’яте й запарене листя пуансеттії корисно прикладати до хворих місць при радикуліті, ревматизмі, суглобних болях. Такі теплі компреси, прикладені на 20 хвилин до колінних чашечок, що турбують болем, приносять помітне полегшення. Крім того, різдвяна квітка згубно діє на стрептококи й кишкову паличку.

Сучасні вчені, провівши додаткові дослідження, довели, що в молочному соку рослини присутні антимікробні з’єднання, що убивче впливають на життєдіяльність хвороботворних грибків і мікроорганізмів.

Обережно!

При всій красі пуансеттії варто завжди пам’ятати, що сік усіх рослин із сімейства молочаїв містить гіркоту й деякий відсоток отруйних і пекучих речовин. Тому з цією квіткою потрібно бути обережним! Не чіпати, не зривати листочки й гілочки без рукавичок, не торкатися руками, забрудненими соком квітів, очей і язика! Пам’ятайте, що близький контакт із рослиною у більшості випадків спричинить неприємні відчуття: подразнення на шкірі й слизовій, прояв алергійних реакцій, особливо у маленьких дітей.

Як швидко допомогти. Негайно й енергійно промити теплою водою уражені місця: руки, рот, ділянку навколо очей, носа, вух, за необхідності промити шлунок.