ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Лікувальне дерево

За тисячі років люди навчилися цінувати не тільки плоди вишні.

Як лікарську сировину використовують плодоніжки, гілки, кору й листя вишні. Кожна частина рослини містить цінні речовини. Навіть насіння, котре міститься в кісточках і котре вважають отруйним, у невеликих кількостях використовують під час лікування сечокам’яної хвороби і подагри (якщо вживати його в дозах і за схемою, узгодженою з лікарем).

З лікувальною метою також активно використовують кору вишні. Вона допомагає людям, схильним до судом, неврозів, ревматичних болів.

Плоди вишні входять також до складу різних косметичних засобів. Особливо корисні вони для жирної шкіри. Маска зі свіжих вишень робить шкіру свіжою, здоровою, допомагає позбутися прищів, звузити розширені пори.

Відвари й настої гілочок, кори та листя рослини використовують у разі діареї, набряків, бронхітів, судом та інших захворювань.

Відвар плодоніжок застосовують у разі дизентерії, його також вважають доволі потужним сечогінним засобом.

Відвар плодоніжок

2 ч. ложки подрібнених плодоніжок вишень залити склянкою води, закип’ятити, зняти з вогню, дати настоятись і вживати 4 рази на день по 1 ст. ложці.

Відвар кори вишні

1 ст. ложку попередньо подрібненої кори залити склянкою води, закип’ятити, прибрати з вогню й через 10 хвилин процідити. Пити по 1—2 склянки щодня.