Мені 32 роки, 26 із них я хворію на цукровий діабет. Дотепер я мала ІІІ групу інвалідності з дитинства, однак цього року мене повідомили, що хочуть зняти групу, бо до пенсії ще 30 років і в мене мало ускладнень. Скажіть, будь ласка, на що я маю право, чи можуть лікарі зняти групу?

Відповідно до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності повторний огляд осіб з інвалідністю з нестійкими, оборотними змінами та порушеннями функцій організму з метою визначення ефективності реабілітаційних заходів, стану здоров’я і ступеня соціальної адаптації здійс­нюється раз на один—три роки. Повторний огляд осіб з інвалідністю, а також осіб, інвалідність яких встановлено без зазначення терміну проведення повторного огляду, здійснюється раніше за зазначений термін за заявою такої особи з інвалідністю, інших зацікавлених осіб у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності або за рішенням суду.

У разі незгоди з рішенням районної, міжрайонної, міської комісії Ви маєте право подати протягом місяця після отримання висновку комісії письмову заяву в обласну комісію. Також рішення комісії може бути оскаржене в суді.