Мінцифра провела інформаційну кампанію для пенсіонерів в регіонах

Для комунікації у Міністерстві вибрали традиційний і більш звичний для цієї аудиторії формат друкованих інформаційних матеріалів. У листівках закликаємо безоплатно навчатися цифрової грамотності на платформі Дія.Цифрова освіта та зручно користуватися державними послугами онлайн — без черг, без бюрократії, без корупції — у застосунку Дія чи на порталі Дія.

Міністерство цифрової трансформації за підтримки «Проєкту підтримки Дія», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції, поширили серед українських родин 3 млн листівок про державні послуги та освітні продукти. Інформаційні брошури знайшли своїх адресатів у найвіддаленіших куточках країни завдяки найбільшій мережі поштових відділень Укрпошти.

Також бібліотеки-хаби цифрової освіти отримали паки з брендованою продукцією для комунікації цифрової освіти серед відвідувачів. Поширення саме друкованої продукції дає можливість донести інформаційні меседжі до різноманітних категорій населення. Як показує показник у понад 1 млн людей, які навчались на порталі Дія.Цифрова освіта, здобувати нову сучасну цифрову професію можна в будь-якому віці — як підліткам, так і людям елегантного віку. Близько 20% всіх користувачів порталу — це громадяни віком 55+ років.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан«Мінцифра системно проводить комунікаційні кампанії з популяризації цифрових навичок. Два роки тому ми запустили першу в історії України подібну інформаційну кампанію під гаслом «Будь на часі». Зараз ми продовжуємо працювати в інформаційній площині, щоб охопити якомога більше українців. Дякуємо Укрпошті за підтримку та взаємодію в межах цього проєкту. Ще більше громадян дізнаються про портал Дія.Цифрова освіта, на якому є вже понад 70 освітніх серіалів, зокрема, й для людей поважного віку». 

Керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік«Цифрова грамотність, володіння цифровими навичками не має ані віку, ані геолокації. COVID-сертифікати, електронні послуги, будь-які інші сучасні сервіси мають бути доступні всім без виключення. Під час туру Україною точками команди підтримки Дії я побачив, що відсоток людей без смартфонів дедалі меншає. Тож наша мета — підказати людям, як користуватись смартфонами та бути з цифровими рішеннями на «ти». Бо Viber, Facebook чи YouTube — це ще не вершина цифрової грамотності, а лише перший крок. Допомога з вирішення гарячих питань доступна в точках команди підтримки Дії, ЦНАПах, бібліотеках, але ж є купа питань поза COVID-сертифікатами чи єПідтримкою. Тож ми рухаємось далі, комунікуємо офлайн про цифрове, щоб максимально допомагати робити перші кроки». 

Манал Фоуані, заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні, зауважила, що відповідно до підтриманого ПРООН дослідження 24% тих, хто не користувався державними електронними послугами у 2020 році, зазначили, що не мали достатніх навичок, щоб скористатися такими послугами.

«Стратегічне партнерство Міністерства цифрової трансформації України, Уряду Швеції, Укрпошти та ПРООН є ключовим для того, щоб виявити та подолати цей цифровий розрив, а також запропонувати належні рішення задля інформування найвіддаленіших українських громад про те, де люди можуть здобути знання та навички, необхідні для того, щоб скористатися державними електронними послугам», – сказала Фоуані.

«Ця ініціатива також допоможе нам зрозуміти, що ще ми можемо зробити, щоб надати цифрову освіту кожному українцю чи українці, які цього потребують», – додала Фоуані. — Таким чином ми можемо допомогти забезпечити спільне просування всієї країни вперед».

Оксана Бруй, Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація: «Для кожної бібліотеки, яка є Хабом цифрової освіти, необхідно побудувати правильну комунікацію, щоб люди знали, де та як вони можуть навчитися або підвищити свій рівень цифрової грамотності. Тож ця інформаційна кампанія є важливою для налагодження міцних зв’язків між хабами та цільовою аудиторією».

Партнери:

  • «Проєкт підтримки Дія», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції
  • Укрпошта