ВІСНИК

Ми з чоловіком не живемо разом. Маємо спільну семирічну дитину. Наразі виникла потреба її зареєструвати, а батько дозволу не дає. Чи можливо це зробити без його дозволу?

Згідно з чинним законодавством України місце проживання дитини має відповідати місцю проживання батьків або одного з них. Реєстрація місця проживання (прописка) дитини з матір’ю чи з батьком здійснюється за письмовою згодою іншого з батьків.

Не даючи згоди на прописку дитини, батько порушує права дитини й Ваші права на вільний вибір місця проживання.

У Сімейному кодексі зазначено, що місце проживання визначається за домовленістю батьків. А якщо батьки не проживають разом і не домовилися, з ким саме проживатиме дитина, спір між ними може бути вирішено органами опіки та піклування або судом.

Вам потрібно звернутися до ЦНАПу (Центр надання адміністративних послуг) із заявою про реєстрацію місця проживання дитини й отримати відмову на підставі відсутності згоди вашого чоловіка на прописку дитини.

Потім треба звернутися до органу опіки та піклування або в суд із відповідною заявою чи позовом щодо визначення місця проживання дитини за адресою одного з батьків. Після ухвалення відповідного рішення потрібно повторно звернутися до ЦНАПу із заявою про реєстрацію місця проживання дитини, додавши таке рішення до заяви.