На що жити після 60? Понад третина українців розраховують на пенсію

Після досягнення пенсійного віку жити на власні заощадження розраховують 34% українців, а на пенсію – 36%. Решта опитаних не змогли відповісти або ж вони сподіваються на інші джерела фінансових ресурсів.

Про це говорять дані соцопитування від дослідницької компанії Gradus Research, яке оприлюднило Радіо НВ .

66% опитаних згодні з тим, що українці швидше звикли до не надто високим, але гарантованим державних пенсій. Незгодних з цим твердженням виявилося лише 19%. Інші 15% не змогли відповісти.

84% респондентів схильні вважати, що існуюча пенсійна система не забезпечує адекватне якість життя і тільки 7% українців відчувають такі надії, ще 9% – не визначились.

Ідею щомісяця відкладати 4-5% своїх доходів для використання в «пенсійному» віці підтримують 49% українців, а ось 23% населення так не зробили б. 28% – не змогли дати відповіді.

У той же час 70% опитаних вважають, що українське суспільство важко прийме більш прогресивні пенсійні системи. Повністю або частково не згодні з ними 13% респондентів, а 17% – не змогли відповісти.

Про те, що уряд розглядає перспективи пенсійної реформи і переходу на нову систему її фінансування, добре відомо лише 13% респондентів, дещо відомо – 44%. Зовсім не знають про реформу 32% опитаних, а 12% відповісти виявилося нелегко.

У ході опитування українців також запитали, чи згодні вони, що перехід на нову систему фінансування пенсій може бути корисним самим українцям (зможуть краще планувати життя; розуміти, які в точності накопичення у них є, скільки потрібно відкладати; який рівень життя ці гроші зможуть забезпечити т.д.). Відповіді респондентів розподілилися наступним чином:

Повністю згоден (на) – 13%;

Швидше згоден (на) – 30%;

Скоріше не згоден (на) – 18%;

Взагалі не згоден (на) – 16%;

Не змогли відповісти – 24%.