На вулиці на мене напав і вкусив сусідський собака, внаслідок чого завдано тілесні ушкодження. Як правильно мені діяти, щоб одержати відшкодування моральної та матеріальної шкоди, куди варто звернутися?

Для відшкодування збитків від укусу собаки насамперед потрібно знайти свідків події. Направте господарю собаки претензію в письмовому вигляді з повідомленням про вручення і зазначте, скільки хочете одержати грошей і в який термін. Претензія в такому разі не є обов’язковою, але можливо, господар тварини піде вам назустріч і вам не потрібно буде звертатися в суд, витрачаючи час і кошти на представника.

У разі укусу твариною потрібно, за можливості, зафіксувати (сфотографувати чи запам’ятати) її зовнішній вигляд, звернути увагу на наявність чи відсутність у неї ошийника (бірки, інших ідентифікуючих ознак), чи була вона у супроводі власника/власниці, отримати відомості про його/її особу.

Варто обов’язково звернутися в правоохоронні органи з відповідною заявою з метою фіксації факту завдання твариною тілесних ушкоджень, а також встановлення того, чи має тварина власника, чи є безпритульною. Ці відомості будуть доказами факту завдання нею тілесних ушкоджень.

Також потрібно пройти медичне обстеження, під час якого буде зафіксовано характер і локалізацію тілесних ушкоджень. У разі необхідності пройти відповідне лікування потрібно зафіксувати витрати й зберігати документи на придбання лікарських препаратів, які в подальшому будуть доказами для відшкодування певної суми компенсації матеріальної шкоди, завданої здоров’ю.