Опитування: в Україні 65% громадян підтримують запровадження жорсткого карантину

За даними опитування соціологічної групи “Рейтинг”, вже більше українців починають підтримувати запровадження жорстоко карантину. Повідомляється, що лише за місяць підтримка карантину зросла з 56 до 65%, передає УП.

Зазначається, що 65% опитаних підтримують запровадження “жорсткого карантину” (локдауну), 33% – не підтримують. З початку березня підтримка карантину зросла з 56 до 65%, останніх відносно більше серед мешканців Центру, старшого населення, тих, хто боїться захворіти.

Серед опитаних 77% підтримують закриття ресторанів та кафе в рамках “жорсткого карантину”, 63% – закриття шкіл, 59% – дитсадків. Натомість закриття міського та міжміського транспорту не підтримують майже 70%. За останній місяць зріс рівень підтримки закриття закладів харчування, освітніх установ та транспорту.

55% пообіцяли більше дотримуватися правил “жорсткого карантину” аніж весною минулого року. 17% – сказали, що робитимуть це менше, 26% – так само.

Щодо зараження коронавірусом, 52% хвилюються, що можуть захворіти, а 47% – ні. За останні місяці цей рівень тривожності динамічно зростає. Найвищі показники хвилювання фіксують у старшій віковій групі та серед жінок.

Дослідження провела соцгрупа “Рейтинг” 6-7 квітня серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Було опитано 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.