ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Оздоровлюємо ґрунт наприкінці сезону

Городній сезон поступово добігає кінця . Наші грядки починаємо звільняти від багатьох культур. І зараз саме час подумати про ґрунт і про його здоров’я.

Рекомендуємо вам підійти до цього питання з великою відповідальністю, тому що від цього залежить ваш урожай на наступний рік. Кожному городникові й садівникові обов’язково потрібно подумати про здоров’я ґрунту саме після збору врожаю, особливо якщо на ділянці були помічені якісь певні хвороби й інфекції на рослинах, адже самі по собі вони нікуди не зникнуть.

Геть стереотипи

Іноді багато городників, як і колись або дотримуючись стереотипів, проливають грядки препаратами,  що містять мідь. Найчастіше це мідний купорос. Так, це непогано дезінфікує ґрунт, але не забувайте, що він убиває не тільки патогенну мікрофлору, але й корисні живі організми. А саме вони є показником здоров’я ґрунту і його родючості.

Увага на теплицю!

Потрібно працювати над оздоровленням землі на всій ділянці, але особливу увагу слід приділяти ґрунту в теплиці, адже саме вона дає нам багато довгоочікуваних плодів, а ґрунт там, як деінде, потребує догляду. Як же можна поліпшити стан ґрунту?

Багато дачників і садівників уже встигли випробувати спеціальні універсальні засоби, які так і називаються — оздоровлювачі ґрунту. Але все-таки чули про них не всі. Їх виготовляють різні виробники. До складу такого оздоровлювального ґрунт комплексу входять азотфіксуючі, молочнокислі, фосфатмобілізуючі та фунгіцидні бактерії, триходерма, амінокислоти, макро- і мікроелементи. Загалом, саме ті компоненти, які реально підживлюють землю й дезінфікують її.

Перед застосуванням необхідно розвести добриво відповідно до рекомендацій виробника (у кожного виготовлювача свої пропорції). Після цього вам просто необхідно пролити грядку розведеним розчином. Завдяки такому поливу земля збагачується, підживлюється й насичується потрібними елементами.

Ось такий простий спосіб оздоровлення вашого ґрунту на будь-якій грядці. Буває, коли від фітофтори на томатах або від борошнистої роси на огірках уже нічого не допоможе. Тому так важливо приділити увагу профілактиці захворювань, починаючи з осені. І робити це потрібно регулярно, якщо ви хочете вирощувати здорові рослини й мати здоровий урожай. Профілактика — це ключ до успіху.