Пенсіонерів у мережі обманюють утричі частіше за інших

Такі дані наводить аналітична служба OLX , згідно з результатами опитування 25 тис. користувачів інтернету.

Місце проживання значно впливає на тип шахрайства. Наприклад ⅔ жителів селищ міського типу та сіл частіше  стикаються зі спробами продати їм неіснуючий товар по передоплаті, а ось жителі міст в 1,5 рази частіше отримують фішингові посилання. Жителі райцентрів на третину частіше за інших стикаються з підробленими квитанціями про оплату.

У селах в цілому менше знайомі з базовими правилами кібербезпеки. Якщо більше 42% городян не обговорюють угоду за межами платформи і не відкривають посилання від незнайомих людей, то серед жителів сіл — це тільки 33% опитаних.

У той же час жителі столиці найбільше страждають від фішингу (36% від всіх видів онлайн-шахрайства), а ось в Дніпрі, Одесі, Харкові та Львові половина випадків пов’язана з передоплатою неіснуючого товару.

Найбільш відповідально до звернень в кіберполіції ставляться у Львівській області (кожен восьмий ошуканий подає заяву), а найменш – в Одеській (тут до органів звернеться тільки кожен чотирнадцятий).

Серед усіх вікових категорій 80% випадків онлайн-шахрайства відбуваються в месенджерах (Viber, Telegram, WhatsApp). Однак пенсіонерам в три рази частіше надсилають шахрайські SMS і в сім разів — електронні листи про “виграші в лотерею”, “нові умови тарифу” або “правила карантину”. Водночас 57% українців віком від 46 до 65 років зіткнулися з шахраями, які просили передоплату за неіснуючий товар.