ВІСНИК

Підсумки розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення 2019 року

Щороку «Вісник» знайомить читачів із підсумками роботи недержавних пенсійних фондів в Україні. Отож, знову повертаємося до цієї теми, аби продемонструвати динаміку діяльності фінансових установ, що формують недержавні пенсійні накопичення.

Система недержавного пенсійного забезпечення (далі – НПЗ) становить третій рівень пенсійної системи. Її розбудова здійснюється починаючи з 2004 року після набрання чинності Законом України «Про недержавне пенсійне забезпечення». Основа такої системи – недержавні пенсійні фонди.

Основною метою інвестування пенсійних активів є отримання учасниками недержавного пенсійного забезпечення додаткових до загальнообов’язкового державного пенсійного страхування пенсійних виплат разом із забезпеченням дохідності пенсійних активів вище рівня інфляції та залучення довгострокових інвестиційних ресурсів, необхідних для модернізації економіки.

На 31.12.2019 в Державному реєстрі фінансових установ містилася інформація про 65 недержавних пенсійних фондів (далі – НПФ) та 22 адміністратори НПФ.

Довідково:

На 31.12.2018 у Державному реєстрі налічувалося 62 НПФ та 22 адміністратори.

Крім того, міститься інформація про одного одноосібного засновника, який вирішив самостійно здійснювати адміністрування створеного ним корпоративного недержавного пенсійного фонду (отримав ліцензію на провадження діяльності з адміністрування такого недержавного пенсійного фонду та відповідно до законодавства не потребує внесення до Державного реєстру фінансових установ).

Згідно з даними Державного реєстру фінансових установ недержавні пенсійні фонди зареєстровано у дев’яти регіонах України. Найбільша кількість НПФ зосереджена у м. Києві – 47, або 72,3% загальної кількості зареєстрованих НПФ.

Детальніше з матеріалом можна ознайомитися

в журналі “Вісник Пенсійного фонду України”  № 6, 2020.