ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР
ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Сервіси майбутнього

У місті Вінниця в режимі відеозв’язку відбувся всеукраїнський інформаційних захід «Електронні послуги Пенсійного фонду України».

Спікером на ньому виступила заступниця Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко. Під час пресконференції вона ознайомила присутніх з онлайн-сервісами, що мають на меті спростити взаємодію громадян і Фонду.

— Втілюючи в життя інноваційні ідеї, використовуючи можливості новітніх інформаційних технологій, Пенсійний фонд прагне змінювати свої технологічні, інфраструктурні й кадрові підходи до обслуговування громадян. Новим напрямом на цьому шляху є надання дистанційних послуг в електронному вигляді, — зазначила вона.

Пенсійний калькулятор

Зважаючи на сучасні обставини, онлайн-сервіси — це найефективніший варіант доступу до комплексу послуг, котрі людина може отримати швидко, не залишаючи домівку. Останнім досягненням Пенсійного фонду в цьому напрямі стало впровадження нових онлайн-послуг: «Пенсійного калькулятора», що дає змогу самому обчислити розмір майбутньої пенсії, та «Електронної трудової книжки», що дає право кожній застрахованій особі вести облік трудової діяльності в електронній формі.

«Пенсійний калькулятор» — це онлайн-послуга для майбутніх пенсіонерів. Той, хто вже є пенсіонером, може бачити дані своєї електронної справи в особистому кабінеті.

Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України й доступні для перегляду в будь-який час.

Електронна трудова

Сервіс «Електронна трудова книжка» виконує одразу кілька функцій: збереження інформації та неможливість пошкодження чи подальшої фальсифікації будь-яких даних або внесення недостовірних відомостей. Тож на основі відомостей з електронної трудової книжки можна користуватись іншими послугами.

Електронна трудова містить інформацію про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця і про сплачені страхові внески з 1998 року.

Застраховані особи, які надають перевагу паперовим трудовим книжкам, мають право продовжити ними користуватись — законодавчих обмежень щодо цього питання немає.

Під час заходу відбулася презентація відеороликів щодо переваг використання нових електронних сервісів Пенсійного фонду.

**************

  • Із часу впровадження сервісу «Пенсійний калькулятор» ним скористалося 291,3 тисячі осіб. Здійснено 142,4 тисячі розрахунків.
  • На порталі електронних послуг зареєстровано понад 91,5 тисяч звернень щодо подання сканованих паперових трудових книжок для оцифрування і переведення їх в електронний формат.