ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР
ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Сезонні ліки

Універсальний рецепт у разі будь-якого болю в горлі: 200 мл бурякового соку підігріти до температури 35–40 °C. Змішати з 1 ст. ложкою яблучного оцту або лимонного соку. Полоскати горло кожні 1,5 години, але не рідше 5–6 разів на добу.

Щоб позбутися затяжного нежитю, потрібно змішати сік буряка з теплою кип’яченою водою в рівних частинах. Отриманий розчин закапувати в носові ходи по 3-4 краплі 4 рази на день.

Для лікування гаймориту натерти буряк на дрібній тертці, віджати сік, підігріти, змочити в соку ватку і закласти на 10 хвилин в одну ніздрю, а потім в другу.

Коктейль із соку буряка, яблука і моркви — ефективний засіб для підняття гемоглобіну та зміцнення імунітету. Строгого рецепта немає, кількість інгредієнтів вибирайте за своїм смаком. Можете додати трохи лимонного соку або меду.

Для відновлення сил після хвороби корисно пити буряковий сік за 15-20 хвилин до їжі 2-3 рази на день. Починають із 1 ч. ложки соку, поступово збільшуючи дозу до 100 мл.

У разі гіпертонії потрібно змішати сік буряка з медом у співвідношенні 1:1 (якщо мед протипоказано, замінити журавлинним соком 2:1). Пити по 1/4 склянки 4 рази на день протягом тижня. Потім по одній склянці тричі на день 4 дня поспіль.