ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР
ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Соки проти тиску

Напої для гіпертоніків містять переважно антиоксиданти, а також калій, залізо та магній — елементи, необхідні для нормальної роботи серцево-судинної і кровотворної систем.

Склад напоїв, приготованих зі свіжих овочів і фруктів, містить мінімум калорій і цукру, тому не сприяють набору зайвої ваги і розвитку супутніх захворювань. Захоплюватися соками, що зменшують тиск, теж не варто, але в невеликих кількостях вони принесуть організму чималу користь.

Буряковий

Сік буряка за гіпертонії фахівці призначають одним із перших, оскільки він містить пектини, залізо та інші корисні речовини. Для приготування напою потрібно натерти буряк на тертці, відтиснути рідину, розбавити кип’яченою водою в пропорції 1 до 1 і пити протягом 2-3 місяців. Нерозбавлений буряковий сік може викликати нудоту і блювоту, а за низького тиску, подагри і підвищеної кислотності шлунково-кишкового тракту вживати його взагалі небажано. Для поліпшення смаку можна додати трохи меду.

Абрикосовий

Ще один подарунок для людей із підвищеним тиском — абрикоси. Ці плоди багаті калієм, магнієм, пектинами, їх вживання дає досить виражений сечогінний ефект. Більш як 150 мл абрикосового соку на день пити не рекомендується.

Гранатовий

У складі граната міститься утричі більше антиоксидантів, фенольних сполук і калію, які зменшують проникність судин, очищають кров, збільшують кількість білих кров’яних тілець і надають м’яку сечогінну дію, не вимиваючи з організму мікроелементи. Вживати гранатовий сік потрібно протягом довгого часу і, як і буряковий, у розбавленому водою вигляді у співвідношенні 1 до 1.

Для довідки

Гранатовий сік краще пити через трубочку, тому що кислоти у його складі руйнують зубну емаль.

Томатний

Властивості соку з помідорів відомі давно — він покращує роботу імунітету, сприяє зниженню артеріального тиску і зміцнює серцевий м’яз, а також містить мінімальну кількість цукру, тому дозволений для вживання навіть хворим на діабет. Щоб відчути цілющий ефект від таких ліків, їх потрібно приймати не менше 1–2 склянок на день протягом місяця, причому за гіпертонії сік рекомендовано пити без солі.

Калиновий

Калина — це сильнодіючий природний антиоксидант. Вона очищає стінки судин від атеросклеротичних бляшок, має сечогінну дію і підвищує еластичність стінок, завдяки чому спостерігається зниження тиску. Калиновий сік часто застосовують як заспокійливий засіб, він знімає основні симптоми гіпертонії — тривогу, страх, прискорене серцебиття.

Лимонний

Це одні з найкорисніших цитрусових, щонайперше завдяки високому вмісту вітаміну С. Регулярне вживання напоїв зі свіжих лимонів позитивно впливає на судинні стінки, підвищує їхню еластичність і запобігає розвиткові атеросклерозу, що часто призводить до стрибків тиску.

Яблучний

Яблука — джерело пектину — допоможуть очистити судини. Вони багаті на вітаміни і мікроелементи, серед яких калій і магній, такі необхідні гіпертонікам. Яблучний сік рекомендується пити по пів склянки за 15–20 хвилин до прийому їжі.

Інші…

Позитивний ефект за артеріального тиску дають гарбузовий та картопляний соки, сік із огірків. Кавуновий сік буде корисний не тільки гіпертонікам, але й людям із порушенням функції нирок.

Незважаючи на те, що більшість фруктових та овочевих соків вважаються безпечним засобом для лікування стрибків артеріального тиску, перед їх застосуванням слід проконсультуватися з лікарем, а також у жодному разі не зловживати природними ліками.