У Білорусі за виплату зарплати “в конверті” вводиться кримінальна відповідальність

Відповідні зміни до Кримінального кодексу набувають чинності 19 червня 2021 року.

“Законом Республіки Білорусь від 26 травня №112-З” Про зміну кодексів з питань кримінальної відповідальності “вводиться кримінальна відповідальність за ухилення від виконання обов’язків податкового агента по перерахуванню податків, зборів  і ухилення від сплати страхових внесків (стаття 2433 Кримінального кодексу)”, – говориться в повідомленні на офіційному сайті Комітету держконтролю.

Там зазначається, що посилення відповідальності наймачів за виплату зарплати “в конверті” зумовлюється браком існуючих заходів адміністративного впливу у боротьбі з цим негативним явищем”. “Виплачуючи зарплату без відображення в обліку, наймач завдає шкоди не тільки державі, а й працівникам (починаючи від відсутності у них гарантій отримання обумовленого заробітку і закінчуючи несправедливим розміром майбутньої пенсії, позбавленням інших соціальних виплат)”, – підкреслили в комітеті.

У відомстві уточнили, що кримінальна відповідальність передбачена виключно за умисні дії, пов’язані з несплатою страхових внесків і неперерахуванням податків, зборів. “Посадові особи організацій, які не приховують заробітну плату, нараховують страхові внески, але не перераховують їх до фонду соціального захисту населення (наприклад, у зв’язку з відсутністю грошових коштів на розрахунковому рахунку), будуть нести адміністративну відповідальність”, – йдеться в повідомленні.