У парламенті запропонували, як заохотити працевлаштувати пенсіонерів

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4688 щодо стимулювання працевлаштування громадян пенсійного віку. Про це йдеться  на офіційному сайті парламенту.

Мета законопроєкту:

  • збільшення можливостей для підвищення доходів осіб пенсійного віку і зменшення соціальної напруги в суспільстві;
  • створення матеріального стимулу для роботодавців при прийомі на роботу осіб пенсійного віку, а також збереження працевлаштування таких осіб.

Законопроєктом передбачені зміни до статті 8 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині зменшення розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для осіб пенсійного віку, які одержують, відповідно до закону, пенсію за віком.

Відповідно до законопроєкту, єдиний внесок для роботодавців, у яких працюють такі пенсіонери, встановлюється в розмірі 9,573% бази нарахування єдиного внеску, яка включає основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т.ч. в натуральній формі відповідно до закону, і суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільноправовими договорами.