ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Унікальні породи

----------------------------------------------------------------- -->

У світі понад 400 порід собак. Серед них є особливі — за віком, розміром і навіть ціною.

На жаль, ми не можемо розповісти про всіх, а тільки про тих, що справді поза конкуренцією.

Найдавніші

Вчені досі дискутують: хто за генетичними ознаками найменше відмінний від вовка, отже, давніший — дикий австралійський динго чи новогвінейський співочий собака. Вік цих порід визначають від шести до восьми тисяч років! Іноді кажуть навіть про 30 тисяч років. Саме їх вважають найдавнішими на планеті й родоначальниками чи не всіх інших порід. До найближчих родичів вовка належать також чау-чау, собака басенджі, акіта, шарпей, сибірська лайка і аляска-маламут, однак за віком вони поступаються динго і співочій собаці — їм від тисячі до чотирьох тисяч років. Також з’ясовано, що сучасні пси найближчі за генетичними ознаками до вовків Близького Сходу, Східного Сибіру, Аляски й Китаю.

Динго живуть у дикій природі, через свою агресивність змогли витіснити в Австралії навіть сумчатого вовка. Вони завдають багато клопотів фермерам, адже полюють буквально на всіх тварин, особливо на овець, часто нападають на людей. Аби зберегти чистоту породи для біологічного розмаїття, австралійці ухвалили закон, що забороняє схрещувати динго із собаками інших порід. Деякі фахівці вважають, що динго були родоначальниками всіх собак на землі.

Цікаво, що динго створили соціальну структуру, яка нагадує вовчу: живуть невеликими сімейними групами, основу якої становить домінантна пара, і тільки вона має право заводити цуценят. Решта членів групи (діти пари різного віку, її брати й сестри) залишаються без потомства, якщо не виходять зі зграї і не створюють своєї групи. Про цуценят домінантної пари турбується вся група. Під час полювання динго поводяться, мов вовки.

Новогвінейська співоча собака також живе в дикій природі. Насправді він не співає, просто його виття нагадує звуки китів і пташиний клекіт. Має настільки еластичний хребет і суглоби, що вільно прослизає у вузькі отвори, може залізти на дерево й повертати голову майже на 360 градусів. З іншими тваринами, як і динго, абсолютно не вживаються. Цікаво, що обидві ці породи дуже здорові й майже не мають спадкових проблем.

Найменші

Наймініатюрнішою породою визнано чіхуахуа. Він виростає максимум до 23 см, а вагу набирає не більше як 2,5 кг. Собака дуже віддана господарям і легко піддається вихованню, однак на чужих реагує дуже агресивно. Ці домашні собаки можуть прожити до 20 років. А найменший песик на землі — метис йоркширського тер’єра — живе в Польщі, його звати Мейсі він важить 250 г, а заввишки лише 7 см.

Найдорожчі

Ціна на собак залежить від багатьох чинників: чистоти крові, перемог на змаганнях, особи власника, країни й навіть моди. Наприклад, у Британії декоративний собака ліон-бішон коштує до 8 тисяч доларів, у Нідерландах — удвічі дешевше.

А от в усьому світі дорогими є, зокрема, португальський водяний собака і аргентинський дог — до 3 тис. доларів. Першого виведено, щоб підганяти рибу до рибалок і виконувати кур’єрські функції між судном і берегом. Другого — для полювання, наразі застосовують у пошуково-рятувальних операціях як поліцейських та військових собак.

Ну і найдорожчий на сьогодні собака у світі: тибетський мастиф Хон Донг: за цуценя китайський вугільний магнат заплатив на аукціоні 1,5 млн доларів. Передбачають, що на кожній в’язці мастифа з іншими собаками власник зароблятиме щонайменше 15 тис. доларів.