ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР
ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР
ВІСНИК

Від паперів до електронних документів

Пенсійний фонд України запровадив механізм автоматичного, тобто без звернення особи, призначення пенсій за віком. Відповідний сервіс доступний на Вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. Докладніше про його роботу — у цьому матеріалі.

На виконання Указу Президента України від 08.11.2019 № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» Пенсійний фонд України в червні 2020 року розпочав упровадження нової системи «Автоматичне призначення пенсій», тобто подати документи для призначення пенсії можна через особистий кабінет на Вебпорталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Готуємо документи

Особливістю новації є те, що пенсію буде призначено без особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду на підставі поданих у зверненні документів. В особистому кабінеті застрахована особа заповнює та подає документ «Анкета-заява на автоматичне призначення пенсії», що працює наразі в тестовому режимі. Деякі поля заповнюються автоматично, за даними особи, наявними на порталі, деяку інформацію потрібно додати в ручному режимі.

Разом з Анкетою подають файли сканованих документів, що підтверджують набутий трудовий стаж та ідентифікують особу. Файли документів треба прикріпити у відповідному розділі, кожен розділ містить перелік необхідних документів.

Увага!

Перед формуванням заяви вам потрібно виконати такі кроки:

  1. Для подання заяви вам необхідно підготувати скановані копії документів за визначеним переліком.

Розмір кожного файлу (сканованої копії документа) не повинен перевищувати 1 Мб; формат файлу jpg, jpeg, pdf; документи, які містять більше ніж одну сторінку, треба прикріпляти як один файл.

  1. Для отримання пенсійного посвідчення обов’язково потрібно подати скановані копії фотографії та підпису.

2.1. Вимоги до сканованої копії фотографії:

— назва файлу — Photo_compressed.jpeg;

— розмір файлу — від 20 до 24 кБ;

— розмір фотографії — висота 30 мм, ширина 25 мм;

— зміст фотографії — на фотографії обличчя має становити 70—80%, тло фотографії — біле; фотографію має бути зроблено протягом останніх шести місяців; на фото мають бути відсутні будь-які сторонні предмети;

— фотографія має бути кольоровою.

2.2. Вимоги до сканованої копії підпису:

— назва файлу — Sign_compressed.jpeg;

— розмір файлу — від 3 до 5 кБ;

— підпис має бути виконано чорнилами чорного кольору.

  1. Під час опрацювання звернення вам надсилатимуть sms-повідомлення на номер телефону: +380509680264.

Під час опрацювання звернення Вам надсилатимуть повідомлення на адресу електронної пошти: lfatova@ukr.net

Відомості про трудову діяльність працівників можуть подавати через Вебпортал ПФУ страхувальник-роботодавець або ж особисто працівник. Це зазначено в постанові Кабінету Міністрів України № 1084 «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі».

Інформація про трудову діяльність подається через Вебпортал ПФУ у вигляді скан-копій, передбачених законодавством документів з обов’язковим накладенням страхувальником або працівником кваліфікованого електронного підпису.

Щоб запустити облік трудової діяльності, працівник має надати згоду на обробку даних, передбачених Порядком № 1084, в електронній формі.

Якщо такі повноваження він делегує роботодавцю (страхувальнику), то згоду має бути оформлено у вигляді окремого документа. До затвердження форми такої згоди Пенсійним фондом її укладають у довільній формі.

Сканована копія цієї згоди є невід’ємною складовою відомостей, котрі подав страхувальник.

Якщо відомості про трудову діяльність людина подає особисто, то скан-копія згоди не потрібна.

Електронні копії сторінок трудової книжки і документів про стаж, визначені в Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, а також згоди працівника про надання дозволу на обробку його персональних даних виготовляються шляхом їх сканування в кольоровому форматі.

Скановані копії виготовляються з оригіналів трудової книжки та документів про стаж, мають містити всі сторінки трудової книжки в хронологічному порядку та поля відповідних документів, бути придатними для сприйняття їх змісту. Рекомендована роздільна здатність при скануванні — 300 dpi, формат зображення має бути jpg або pdf, розмір кожного файлу не має перевищувати 1 Мб.

Скан-копії повинні бути чіткими. Тобто мають добре читатися назва документа, його серійний номер (за наявності), дата видачі, прізвище ім’я та по батькові власника, печатки, підписи тощо. Незаповнені сторінки трудової книжки (вкладки) сканувати не потрібно.

Сканувати можна:

— або окремо кожну сторінку трудової книжки й зберегти їх у форматі jpg;

— або відразу всі сторінки трудової книжки й сформувати один (загальний) файл у форматі pdf.

Надсилаємо відомості до Фонду

Крок 1. Увійдіть на портал електронних послуг ПФУ (portal.pfu.gov.ua) і в правому верхньому куті натисніть поле «Вхід».

Крок 2. Виберіть спосіб входу. Із списку АЦСК виберіть свого надавача послуг ЕЦП (у якому ви отримали електронний підпис). Вкажіть шлях до вашого ключа ЕЦП та введіть свій пароль до нього.

Для входу в особистий кабінет залишиться натиснути зелену кнопку «Увійти з ЕЦП».

Крок 3. У розділі «Комунікації з ПФУ» знайдіть сервіс «Надання скан-копій трудової книжки».

Перед внесенням скан-копій система видає коротку інструкцію. Натиснувши на кнопку «Продовжити», ви перейдете безпосередньо до розділу завантаження. Тут роботодавець може заповнити форму на свого працівника.

Увага!

Перед наданням скан-копій трудової книжки вам необхідно виконати такі кроки:

  1. Підготувати скан-копії сторінок трудової книжки — кожну сторінку окремо як jpg-файл або повний документ зі всіма сторінками трудової книжки як pdf-файл. Розмір кожного файлу (сканованої копії документа) не повинен перевищувати 1 Мб.

Увага! Сканування здійснювати в кольоровому форматі.

  1. Скануванню підлягають усі заповнені сторінки розділів «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», «Відомості про заохочення» та вкладки оригіналу трудової книжки.
  2. Результати опрацювання вашого звернення ви зможете отримати в режимі перегляду ваших звернень.
  3. Паперова трудова книжка повинна бути оформлена відповідно до вимог «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 за № 58.

Крок 4. Додайте

1) скан-копії трудової книжки. Натисніть кнопку «Додати файл» і виберіть заздалегідь підготовлені скан-копії трудової книжки;

2) скановану копію згоди на обробку персональних даних працівника.

Готово? Натискайте «Відправити до ПФУ», і копію трудової книжки буде передано до Пенсійного фонду.