ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Видаляємо зубний камінь у домашніх умовах

Зубний камінь зазвичай не викликає особливого занепокоєння. Проте він дуже небезпечний, адже мільярди бактерій, що його утворюють, спричиняють серйозні захворювання.

Навіть найсучасніші зубні щітки не можуть упоратись із зубним нальотом, що утворюється в проміжках між зубами, у борознах на кутніх зубах, а також під яснами. У стоматологічних клініках його видаляють радикальним способом: за допомогою або спеціальних насадок, або лазера, ультразвуку та хімічних засобів (кислот і лугів). Фінансовий аспект утримує багатьох людей від походу до стоматолога. Але можна спробувати очистити свої зуби вдома. Звісно, розраховувати на 100-відсотковий успіх наївно, але поліпшити ситуацію таким чином можна. Отже, ось кілька рецептів розчинів для видалення зубного каменю.

Горіховий. 30 г кори молодих гілочок волоських горіхів насипати в маленький ківш, залити 1 склянкою води й підігрівати на слабкому вогні протягом 15 хвилин. Змочувати зубну щітку в отриманому розчині й чистити зуби тричі на день по п’ять хвилин.

Із редьки й лимона. Чорну редьку натерти на тертці, додати сік одного лимона. Суміш перемішати й жувати, не ковтаючи, скільки зможете, потім виплюнути. Найкраще робити таку процедуру ввечері, перед сном. Редька розм’якшує зубне відкладення, а сік лимона сприяє швидкому перебігу реакції.

Липово-соняшниковий. Залити 4 ст. ложки липового цвіту й сухі кошики соняшника (без насіння) 1 л води й поставити суміш на вогонь, кип’ятити протягом 30 хвилин. Після того, як відвар охолоне й настоїться, полоскати ним рот після кожного вживання їжі. До речі, професійні стоматологи радять застосовувати саме цей відвар після протезування чи імплантації зубів.

З олії чайного дерева. На щітку з пастою додатково наносять невелику кількість ефірної олії чайного дерева (2—3 краплі).

Способів для самостійного видалення зубного нальоту за допомогою народних засобів багато, але всі вони мають скоріше профілактичний характер, ніж лікувальний. Головне, не використовуйте під час цієї процедури будь-які механічні інструменти для відколювання нальоту, інакше можете пошкодити емаль.

Чому виникає зубний камінь

Зубний камінь може з’явитися з таких причин:

  • неправильне або нерегулярне чищення зубів;
  • використання непридатної зубної щітки, неякісна зубна паста;
  • брак твердої їжі, що, як відомо, дає змогу позбутися відкладень на зубах;
  • порушення розподілу жувального процесу, тобто пережовування їжі з перевагою на лівий або правий бік;
  • порушення обміну речовин, особливо сольового, внаслідок чого відбувається зміна складу слини.