ВІСНИК

Виправлення помилок при неправильному відображенні у Звіті про ЄСВ «декретних»

Якщо підприємство нараховує працівниці «декретні», то з метою правильного визначення розміру місячного доходу а також суми ЄСВ, який потрібно нарахувати на нього, «декретні» необхідно віднести до відповідних місяців, на які припадає «декретна» відпустка.
У таблиці 6 Звіту про ЄСВ «декретні» відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованої особи, зазначеними у додатку 2 до Порядку № 435, у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць (п. 9, розділ IV Порядку № 435).
Отже, у таблиці 6 Звіту «декретні» відображаються в окремих рядках з кодами категорії застрахованої особи 42–45, 50 у полі відповідного місяця лише в сумі, що припадає на місяць «декретної» відпустки (а не всією сумою в одному місяці – місяці нарахування «декретних»).
Якщо наведену вище норму з відображення «декретних» у таблиці 6 Звіту про ЄСВ не було виконано (наприклад, уся сума «декретних» була відображена в одному рядку в місяці їх нарахування), то допущену помилку необхідно виправити шляхом віднесення «декретних» до місяців, на які припадають дні «декретної» відпустки.

Детальніше — у  журналі “Вісник Пенсійного фонду України” №2, 2019