Я маю намір позичити кошти сусідці. Незважаючи на те, що в нас добрі стосунки, хотіла б взяти з неї розписку, адже сума чимала. Як правильно оформити боргову розписку та на що варто звернути увагу?

Якщо Ви вирішили надати в борг грошові кошти або отримати їх, ці дії та умови повернення позиченого варто викласти в договорі позики й додатково підтвердити написаною позичальником борговою розпискою. Боргова розписка сама по собі не є договором позики — це лише підтвердження такого договору, який було укладено між сторонами.

Боргову розписку пише власноруч особа, якій позичають кошти. У ній зазначають прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, паспортні дані, адресу і місце проживання кредитора і боржника. Якщо Ви даєте суму під певний відсоток, це має бути зазначено в розписці. Також потрібно зазначити, у якій валюті позичають гроші (гривня, долар США, євро) і за яким курсом їх треба повернути. Суму боргу прописують як цифрами, так і прописом. У борговій розписці має бути обов’язково зазначено дату повернення грошей, адже із цього дня обчислюватимуть позовну давність у разі звернення в органи суду. Позовна давність становить три роки. Якщо в розписці дату не буде зазначено, позику вважатимуть безстроковою.

Також можна запросити двох осіб як свідків. Для цього в кінці розписки зазначають паспортні дані, адреси та підписи осіб, які були присутні під час передачі грошей. Ці особи зможуть підтвердити в суді факт передачі грошей.

Варто пам’ятати: навіть якщо боргову розписку складено правильно, вона не може бути гарантією повернення грошей. Проте наявність усіх необхідних реквізитів збільшить шанс повернення коштів, якщо Ви будете змушені звертатися в суд.