Я особа з інвалідністю І групи внаслідок загального захворювання, після інсульту. Хочу полікуватися за санаторно-курортною путівкою. Що для цього потрібно?

Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» особи з інвалідністю і діти з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Порядок забезпечення визначає Кабінет Міністрів України згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості.

Періодичність забезпечення путівками — згідно з рішенням МСЕК (може бути щорічною, раз на два або три роки). Варто звернути увагу, що для забезпечення санаторно-курортним лікуванням особи з інвалідністю мають перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.

Для взяття на облік та отримання путівки особи з інвалідністю (або уповноважені ними особи) подають в органи соціального захисту населення такі документи:

— заяву за встановленою формою;

— висновок МСЕК про потребу в санаторно-курортному лікуванні. Особи з інвалідністю можуть отримати санаторно-курортну путівку на підставі чинної довідки МСЕК. Якщо термін чергового огляду МСЕК припадає на період перебування особи з інвалідністю в спеціалізованому лікувальному закладі, причина пропуску визнається поважною;

— індивідуальну програму реабілітації;

— медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о.

Довідка за формою № 070/о надається всіма закладами охорони здоров’я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) та посвідчується печаткою закладу охорони здоров’я, що її видав.

Коли підійшла черга, особі з інвалідністю надходить повідомлення, за яким вона (або уповноважена нею особа) має отримати путівку впродовж терміну, зазначеного в повідомленні, або подати заяву про відмову від санаторно-курортної путівки.

Особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I та II груп у санаторії (відділення) спінального профілю, путівки не видають, лише оплачують проїзд (двічі в санаторій і двічі у зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка в плацкартному вагоні.