ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Як довго можна застосовувати краплі в ніс

Найпростіший спосіб позбутися закладеності носа — судинозвужувальні краплі. Та що робити, якщо застуда минула, а розпрощатися з краплями ніяк не виходить?

Постійне відчуття набряку в носоглотці заважає нормально дихати вдень ​​і не дає заснути вночі. Сьогодні ми з’ясуємо, як працюють судинозвужувальні краплі і як довго можна ними користуватися без наслідків.

Принцип дії

Основними діючими компонентами судинозвужувальних крапель є речовини з довгими й важкими назвами, що стимулюють альфа-адренорецептори, внаслідок чого судини звужуються. У носі міститься миготливий епітелій, що, реагуючи на запалення, виробляє багато слизу. Після локального застосування крапель відбувається звуження і зменшення просвіту судин слизових оболонок, завдяки чому й минає закладеність носа.

Однак вилікувати нежить за допомогою судинозвужувальних крапель неможливо, їх завдання — зняти симптоми. Тому у разі затяжної закладеності носа краще не експериментувати, а разом із лікарем підібрати засоби, які усунуть не тільки симптоматику, а й причину нежитю. Тим більше що постійну закладеність носа можуть спричинити викривлення носової перегородки й такі серйозні захворювання, як гайморит, фронтит, сфеноїдит або етмоїдит.

Тривалість лікування судинозвужувальними краплями не має перевищувати 7—10 днів. Більш тривале використання може сприяти розвитку звикання й посилення системного впливу на організм.

Час припиняти

Іноді саме тривале використання судинозвужувальних крапель призводить до постійної закладеності носа. Після відмови від них слизова оболонка може відновитися самостійно, але так відбувається не завжди — багато залежить від віку, супутньої патології та особливостей анатомії порожнини носа. Можливо, щоб позбутися залежності, доведеться звернутися до лікаря.

Варто пам’ятати, що будь-яка залежність — це нездоровий стан. Постійне застосування крапель може призвести до витончення й сухості слизової оболонки, носових кровотеч та інших ускладнень, які потребують серйозного лікування, аж до хірургічного втручання.