ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Як користуватись особистим кабінетом Вебпрталу електронних послуг Пенсійного фонду

Реєструйтеся на Вебпорталі та отримуйте пенсійні послуги, не виходячи з дому.

До редакційної пошти надходить чимало листів із проханням наочно показати, як користуватися Вебпорталом електронних послуг Фонду. Сподіваємося, наша коротка прес-екскурсія допоможе вам краще зорієнтуватись у цьому питанні.

А зареєструватися на Вебпорталі справді варто, адже це надасть можливість отримати доступ до багатьох пенсійних опцій:

  • пенсіонерам — дізнатися про результати розгляду звернення щодо призначення чи перерахунку, поновлення або припинення виплати пенсії, про утримання з пенсійної виплати, необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу;
  • застрахованим особам — довідатися про сплату/несплату роботодавцем єдиного соціального внеску і про зарахування чи незарахування цього періоду до страхового стажу.

Вхід

Увійти до особистого кабінету на Вебпорталі можна двома способами: за логіном і паролем або за електронним цифровим підписом (ЕЦП).

За логіном і паролем:

  1. Особисто відвідайте орган Пенсійного фонду з паспортом та ІНН і заповніть заяву на реєстрацію.
  2. Отримайте розписку про одержання заяви та реєстраційний код.
  3. Зайшовши на Вебпортал ПФУ в мережі Інтернет, виберіть пункт меню «Реєстрація» в закладинці «Реєстрація за заявою» і заповніть реєстраційну форму: код заяви, логін і пароль, адреса електронної пошти.

***

! Логін і пароль бажано вибирати такими, що не містять ваших справжніх імен і прізвищ. Зареєструватися ви можете самі або вам допоможе фахівець Фонду.

***

  1. Після реєстрації на введену вами електронну адресу надійде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації ви отримаєте повідомлення з Вебпорталу про успішне закінчення реєстрації.
  2. Під час кожного наступного входу достатньо ввести лише логін і пароль.

За електронним цифровим підписом (ЕЦП):

  1. Отримайте ЕЦП в aкредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК).
  2. Для кожної авторизації на екранній формі «Вхід» у закладинці «За ЕЦП» потрібно вибрати з переліку уповноважений орган, який його видав, і ввести ключ і пароль до нього.

Після входу ви одразу потрапите до особистого електронного кабінету. У ньому відображається ваш статус: застрахована особа, приватний підприємець чи пенсіонер.

Можливості

У розділі «Страховий стаж» ви можете переглянути як свій загальний страховий стаж, так і набутий у конкретному році.

У вкладці поруч містяться дані про сплату страхових внесків вашими роботодавцями.

Ті, хто вже отримує пенсію, у розділі «Моя пенсія» можуть переглянути повну інформацію щодо своєї пенсійної виплати та свою електронну пенсійну справу.

У розділі «Комунікації з ПФУ» ви можете подати запити щодо надання чи підготовки ваших документів у паперовій або електронній формі, отримати довідки з QR-кодом, звернутись із запитаннями до органів Фонду та записатися на прийом.

Через особистий електронний кабінет ви також можете подати заяву щодо призначення пенсії. Для цього потрібно перейти до розділу «Щодо пенсійного забезпечення» і заповнити заяву.

***

! Контакти Пенсійного фонду України та його територіальних органів можна дізнатись у розділі «Довідкова інформація». Тут також міститься графік прийому громадян.