ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Як уберегтися від коронавірусу: рекомендації ВООЗ

Світ стурбований новою інфекцією, що виникла в Китаї. Що потрібно знати кожному з нас?

Окрім Китаю, випадки захворювання зафіксовано в 23 країнах світу. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоровʼя, ризики поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV є дуже високими в Китаї, високими на регіональному та глобальному рівнях. Тому ВООЗ опублікувала відповіді на найпоширеніші запитання щодо нової інфекції, а також рекомендації, як убезпечити себе від зараження.

Це важливо!
Хто може заразитися цим вірусом? Люди, які живуть або подорожують у райони, де циркулює 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. На сьогодні переважна більшість інфікованих людей знаходиться в Китаї. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю, або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками.

Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання? Хоча вірус ще не до кінця вивчено, відомо, що більш схильні до розвитку важких захворювань люди похилого віку, а також люди з хронічними недугами.

Як довго вірус живе на поверхнях? За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях протягом кількох годин. Прості дезінфікувальні засоби можуть вбити вірус. Тому посилка, відправлена з Китаю, або китайські товари в магазинах цілком безпечні.

Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, у якої немає симптомів? Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, зважаючи на наявні дані, переважним джерелом поширення вірусу є люди, у яких вже проявилися симптоми захворювання.

Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування? Жодних специфічних ліків нині немає. Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, варто дотримуватись основних правил гігієни, а також уникати тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема кашель і чхання.

Зазначені нижче заходи особливо не радять як засоби проти 2019-nCoV, оскільки вони неефективні й в окремих випадках можуть бути шкідливими.

 • Вживання вітаміну C.
 • Пиття традиційних трав’яних чаїв.
 • Носіння кількох масок для максимального захисту.
 • Самолікування, насамперед вживання антибіотиків.

Пильнуй!
Для профілактики захворювання дотримуйтеся стандартних рекомендацій.

 • Часто мийте руки або обробляйте їх дезінфікувальними засобами.
 • Під час кашлю і чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.
 • Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку, нежить, кашель.
 • Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей.
 • Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
 • Регулярно проводьте вдома та в офісі вологе прибирання з дезинфікувальними засобами.
 • Не торкайтеся брудними руками слизових оболонок очей, рота, носа.