Як захиститися від сусіда, який постійно принижує нашу родину нецензурними словами? У поліцію зверталися неодноразово. Там стверджують, що провели профілактичну бесіду, та на цьому й усе. А нам просто нестерпно жити в такій атмосфері, як бути?

Відповідно до статті 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, котрі порушують громадський порядок і спокій громадян, тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Ви повинні зібрати достатню кількість доказів, щоб довести, що дії сусіда підпадають під зазначені положення законодавства. Для цього викликайте поліцію, фіксуйте всі неадекватні, небезпечні для оточення дії сусіда на аудіо- , відеозапис (це не заборонено законом). Залучайте інших сусідів як свідків. Також підтверджуючими документами можуть бути акти, підписані працівниками жеку, консьєржем, керуючою компанією або сусідами.

Поліція зобов’язана реагувати, якщо поведінка справді загрозлива. У разі бездіяльності правоохоронців звертайтеся зі скаргою до керівника районного відділу поліції.