Якщо дитина з інвалідністю ІІІ групи досягла 18 років, чи повинен батько й надалі сплачувати аліменти?

Сімейний кодекс України зобов’язує батьків утримувати своїх непрацездатних дітей з інвалідністю з дитинства, навіть якщо вони досяг­ли повноліття. Розмір і періодичність виплат призначають у судовому порядку.

За законом, якщо дитина з інвалідністю належить до ІІІ групи, вона є особою зі зниженою працездатністю і з невеликими обмеженнями може працювати на посаді, що передбачає не особливо складну роботу і тільки під суворим наглядом лікаря. Але якщо роботи немає, у неї виникає право на матеріальну допомогу. При цьому вік особи з інвалідністю особливого значення не має.

Право на одержання аліментів беззастережно мають особи з інвалідністю І та ІІ груп, а особи з інвалідністю ІІІ групи мають додатково підтвердити, що вони не можуть влаштуватися на роботу й отримувати дохід.

Отже, якщо особа з інвалідністю з дитинства ІІІ групи не має роботи або іншого джерела доходів, вона може претендувати на одержання аліментів від батьків або опікунів навіть після свого повноліття, але за умови, що доведе в судовому порядку потребу в матеріальній допомозі й непрацездатність.