Євгеній Капінус: “Найкращий сервіс, який може надавати державний орган – це той, який надається так, що людина бачить лише його результат. Пенсійний фонд України працює саме в цьому напрямку”

Про це сьогодні, 17 вересня, під час пресконференції “Електронні послуги Пенсійного фонду України” у м. Києві повідомив Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус .

Участь у заході також взяли заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, директор Департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Олександр Малецький, керівники головних управлінь Фонду у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Херсонській, Черкаській, Чернігівської областях та м. Києві, представники засобів масової інформації.

Представляючи нові електронні сервіси “Пенсійний калькулятор”, “Електронна трудова книжка”, “Автоматичне призначення пенсії” та мобільний застосунок “Пенсійний фонд”. Євгеній Капінус зазначив, що у Фонді працюють над тим, щоб громадяни не витрачали час на звернення та черги, а отримували якісні послуги.

“Пенсійний калькулятор” дозволяє самостійно розрахувати розмір майбутньої пенсії.

Цією послугою ми намагаємось показати громадянам, що пенсійне забезпечення, насамперед, залежить від того, чи є вони застрахованими особами та чи сплачує роботодавець за них страхові внески, – наголосив Голова правління Фонду.

На сьогодні кожен громадянин і страхувальник через вебпортал електронних послуг Фонду може завантажити скановані копії паперової трудової книжки і скористатись послугою “Електронна трудова книжка”. Сервіс дозволяє усунути можливі негативні наслідки втрати паперової трудової книжки, її фізичного пошкодження, та ризики фальсифікації і внесення недостовірних відомостей.

“Правильний підхід – це коли при настанні пенсійного віку пенсію буде призначено автоматично. Людина отримає повідомлення про призначення пенсії, її розмір та дату виплати”, – відзначив Голова правління Фонду.

Значно спростить взаємодію з Фондом мобільний застосунок “Пенсійний фонд”, за допомогою якого можна отримати весь спектр електронних послуг з мобільних пристроїв (телефон, планшет), з використанням кваліфікованого електронного підпису, BankID або попередньої реєстрації на вебпорталі електронних послуг Фонду.

Водночас Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній  Капінус  запевнив громадян у надійному захисті даних, з якими працює Фонд, оскільки система захисту інформації відповідає усім міжнародним стандартам.