ПЕНСІЙНИЙ КУР’ЄР

Забезпечуємо фруктовий урожай

Яка робота в липні в садку? Дуже важлива: уберегти врожай від… самих себе.

Щоб не було розломів

Протягом липня плоди яблуні, груші, сливи наливаються соком, набирають вагу. Багато хто із садівників радіє, мовляв, гілки ломляться від урожаю. Вони й справді можуть зламатися. І тоді вже буде не до радощів.

– За великого врожаю потрібно під гілки поставити підпірки, аби не сталися розломи дерев, – радить фермер із Білої Церкви Іван Бабенко. – Щоб гілка не ковзала по розвилці підпори, обмотайте її м’якою тканиною або гумою. Інакше її кора через тертя буде пошкодженою, а це вже рана для дерева, яку доведеться лікувати.

Про користь ловчих поясів

– У липні на сливах та яблунях лютує плодожерка, тому чимало зав’язі й плодів осипається. Їх треба збирати двічі на день, бо всередині кожного плоду сидить личинка шкідника. Вона або ховається в ґрунт, щоб нашкодити наступного сезону, або знову піднімається в крону та псує ще один-два плоди.

– Аби зменшити шкоду від личинок, накладіть на стовбур ловчі пояси, – продовжує Іван Бабенко. – Зібрану падалицю слід проварити, щоб знищити шкідників, які можуть там ховатися. Найефективніше в цей час зривати хворі та струшувати пошкоджені плоди на підстилку.

Зривати вчасно

Крім того, у липні на деревах часто можна побачити скручене листя, обплутане павутиною. Це також наслідок роботи шкідників.

– Усі всохлі та прив’ялі гілки, листя, павутинні кокони й гнізда шкідників потрібно знімати та знищувати, – каже фермер. – Верхній шар ґрунту під стовбурами слід розпушувати для знищення бур’янів і місць скупчення шкідників.

Запам’ятайте: плоди потрібно знімати в міру дозрівання, вибірково. Це знижує навантаження на рослини та збільшує врожай.

– Плоди, котрі залишилися, краще наливаються, а дерева й кущі спрямовують більше поживних речовин на врожай майбутнього року, – пояснив Іван Бабенко. – Відповідно, запізніле збирання плодів виснажує рослини, не дозволяючи їм як слід підготуватися до зими.

Ловчий пояс із гуми

Зробити таку пастку для шкідників дуже просто. Візьміть шматок гуми, щільно обгорніть його навколо дерева таким чином, щоб утворилась така собі спідничка. Кінці гуми треба склеїти або міцно прив’язати до стовбура. Краї «спіднички» потрібно загорнути, а в утворений жолобок налити води із соняшниковою олією. Потрапивши туди, комахи залишаться в полоні.